Pomysł dla wielbicieli rozwiązań oszczędnych w formie, łatwych do wykonania własnoręcznie, funkcjonalnych i niedrogich. Do zastosowania zamiast tradycyjnej garderoby lub jako element ozdobny, czy też uzupełniający, w zależności od zasobności szafy lub posiadanego miejsca. Dla mnie bardzo estetyczny, spełniający swoje zadanie, a przede wszystkim maksymalnie prosty, czyli wszystko to co lubię.

Projekt wręcz stworzony dla tych, którzy aktualnie nie dysponują zbyt grubym portfelem, a potrzebują miejsca do przechowywania. Tym razem zamiast kupnego nabytku, wieszak handmade, w dodatku na tyle niezaawansowany technologicznie, że każdy z owym projektem poradzi sobie samodzielnie, ewentualnie z niewielką pomocą drugiej osoby.

Potrzebne materiały:

  • metalowa rurka
  • wytrzymała lina lub sznurek
  • hak wkręcany (najlepiej oczkowy)

I oczywiście trochę chęci. W zależności od upodobań można wykorzystać rurki srebrne lub złote (długość i średnica rurki dowolna) albo przemalować je na dowolny kolor. Wykonanie wieszaka jest na tyle proste, że instrukcja nie będzie tutaj potrzebna. Wystarczy sznurek przeciągnąć przez rurkę a haki zamocować do sufitu. Następnie całość (rurkę zawieszoną na linie) zawiesić na owych hakach. Oto kilka zdjęć, które zachęcają do podjęcia działania, bo mimo że projekt jest banalnie prosty, wieszak prezentuje się doskonale. Jedyna wada takiego rozwiązania to konieczność utrzymywania porządku (ale to może nie tyle wada, co odpowiednia motywacja, przynajmniej dla niektórych). Zalet jednak jest zdecydowanie więcej: niski koszt, możliwość dopasowania zarówno kolorystyki, długości i wysokości wieszaka do stylu wnętrza i własnych potrzeb oraz ręczne wykonanie.

loveaestheticscoatrack

alvhemsnygg6_518955bee087c309db62615b

16-viking-pencil, httphomedesignlover.cominterior-designviking-pencil-factory-loft-denmark

Zdjęcia: 1, 2, 3

A o to jak projekt podstawowy można przerobić według własnego pomysłu np. na wieszak na kapelusze. Prosto i z pomysłem.

16377721071_a89cb4bfb8_b

16378543582_4865da676b_z

16371663362_aa281d2412_z

Zdjęcia: 4, 5, 6