W związku z tym, że jestem wielką fanką geometrycznego dizajnu, takie oto proste półki, bardzo mnie zachwyciły. Styl skandynawski w najlepszym wydaniu, czyli doskonały projekt, prosta forma i funkcjonalność i to w jednym produkcie. Oto jak stosunkowo prosty pomysł okazał się zdecydowanie lepszy od skomplikowanych, zbyt wydumanych projektów.

Meble modułowe, które można ze sobą zestawiać, dowolnie łączyć i rozbudowywać w zależności od potrzeb, to idea coraz chętniej wykorzystywana w aranżacji wnętrz. Zwykle jest to kombinacja sześcianów i prostopadłościanów zestawionych w oryginalną formę. Tym razem możemy podziwiać wariacje na temat sześciokąta (od jakiegoś czasu niezwykle popularnego motywu) lub rombu (każda pojedyncza półka tworząca heksagon składa się z trzech rombów). Całość tworzy niezwykły wizualny efekt i wygląda niczym trójwymiarowa przestrzenna rzeźba. Moim zdaniem, z powodzeniem może zastąpić tradycyjną galerię obrazów czy nowoczesnych grafik. Takie półki same w sobie są niezwykłą, oryginalną dekoracją ścienną, a w dodatku można w nich przechowywać rozmaite (choć niezbyt duże) przedmioty.

Imeubule, zaprojektowane przez Bjørn’a Jørund’a Blikstad’a, nie są nowością, ale wciąż zaskakują unikatowym projektem i wyróżniają się na tle innych systemów przechowywania. Potencjalni klienci mają do wyboru 11 kolorów, dzięki czemu efekt końcowy można dopasować do własnych preferencji czy też kolorystyki pomieszczenia. Dla mnie fenomenalny pomysł i chętnie takie rozwiązanie widziałabym na własnej ścianie. I choć zwykle uwielbiam zestawienia oparte na bieli i czerni, tutaj urzekła mnie kolorystyka. Połączenie kontrastowych, różnorodnych barw odgrywa niezwykłą rolę i dodaje całości jeszcze większej wyjątkowości. Co tu więcej pisać, projekt jest po prostu genialny.

AN-ART-WORLD-ILLUSION-IMEUBLE-CI9

Imeuble_Gallery4_1024x1024

Imeuble_Gallery1_1024x1024

Imeuble_Gallery2_1024x1024

Imeuble_Gallery3_1024x1024 Zdjęcia: źródło