Bardzo nieskromny, rzekłabym, że nawet luksusowy jak na wakacyjną nieruchomość, ale w końcu nieco wygody w czasie wypoczynku się należy. Nie polecam oglądać tym, którzy urlopu doczekać się nie mogą, bo będzie Wam trudno wrócić do rzeczywistości. Jeśli przypadkiem macie wolne środki lub/i jesteście obrzydliwie bogaci, oto idealny pomysł na inwestycję.

Dom wakacyjny kojarzy mi się raczej z niewielką, zdecydowanie skromną, drewnianą chatką. Bez zbytnich luksów, za to z pięknym widokiem na las, wodę, góry, w zależności od upodobań. Tu jest i ten wspomniany piękny widok, i luksus. Czy można chcieć czegoś więcej? Chyba tylko całorocznych wakacji, bo w takiej scenerii to można wypoczywać bardzo długo.

Propozycja w formie nieco odległej od moich ulubionych linii prostych i kształtów stricte geometrycznych, ale miejsce do grillowania tak mnie urzekło, że nie mogłam się wręcz oprzeć, aby go tutaj nie zamieścić. Sama bryła domu jest bardzo nowoczesna i prosta, natomiast urozmaica ją betonowa, skręcona kolumna, umieszczona w centralnej części budynku. I o ile zwykle nie jestem fanką komplikowania brył, o tyle tu bardzo mi się to podoba. Bo owa kolumna nie jest po prostu wydumaną rzeźbą czy ozdobą, pełni tu funkcję grilla i to jakiego. Jest to centralne miejsce, w którym domownicy mogą wspólnie spędzać czas m.in. przygotowując i spożywając posiłki. Na sam widok aż zgłodniałam. Pomysł naprawdę genialny, bo na takim tarasie aż chce się przebywać. Poza tym mimo dość oryginalnego kształtu, zastosowany beton dodaje surowości i idealnie komponuje się z drewnem. Aż trudno uwierzyć, że dom nie zaspokajał potrzeb właścicieli i stąd jego renowacja. Po gruntownej przebudowie absolutnie tego nie widać. Teraz sceneria zachwyca, a dom z pewnością zaspokaja najbardziej surowe wymagania. Całość jest bardzo funkcjonalna i dokładnie przemyślana. Jest tu i intymnie, bo część prywatną z sypialniami zlokalizowano na piętrze, a część ogólnie dostępną z kuchnią, salonem, jadalnią i centralnym tarasem na parterze. Z pewnością panuje tu iście wakacyjny klimat, pomimo wszechobecnego betonu jest tu bardzo przytulnie. To zasługa zarówno oświetlenia, wspaniałej roślinności i naturalnych, drewnianych mebli. Wspaniałe miejsce na wakacyjny urlop. Już się rozmarzyłam, a Wy?

01_NE-AR_Nixdorff-Etchegorry_One-Column-House-960x500

05_NE-AR_Nixdorff-Etchegorry_One-Column-House-960x500

10_NE-AR_Nixdorff-Etchegorry_One-Column-House-960x500

11_NE-AR_Nixdorff-Etchegorry_One-Column-House-960x500

09_NE-AR_Nixdorff-Etchegorry_One-Column-House-960x500 (1)

one-column-house_2602515_11

Zdjęcia: źródło