Trudno sobie wyobrazić Wielkanoc bez kolorowych pisanek, bazi, koszyczka, czy zająca. Każde święto, a zatem i to, ma swoje symbole i stylistykę. Sklepowe półki aż uginają się pod ciężarem dodatków z motywem kurczaków, baranków, tudzież zająców. Do tego sztuczne stroiki, świece w kształcie jajek, plastikowe gałązki, żonkile, obrusy bogato zdobione. Czy to konieczne? Oczywiście, że nie.

Zdecydowanie bardziej wolę naturalne, nieco skromniejsze ozdoby. Świeże kwiaty, gałązki, zioła, kiełki, jajka w niezbyt pstrokatych kolorach. Blisko natury, bez zadęcia, bez ekstrawagancji. Rzeżucha i inne niewielkie rośliny posadzone w skorupkach. Gałązki lub cięte (koniecznie świeże!) kwiaty w wazonie ze słoika, małych buteleczkach, próbówkach, rośliny doniczkowe owinięte w zwykły biały papier. Do tego pisanki ręcznie ozdobione lub pozostawione saute, za to z delikatnym motywem graficznym. Oto co mi w duszy gra. Gdybym święta organizowała w pojedynkę, tak właśnie wyglądałyby wielkanocne ozdoby. Póki co mogę nimi nacieszyć oko, bo w domu dzieciaki z pewnością przemycą bardziej infantylne motywy, nie zabraknie koloru, a i koszyczek pewnie nie będzie tak skromny, jakbym sobie tego życzyła. W życiu codziennym trzeba iść na różne kompromisy, jednak przeglądając propozycje w sieci mogę powzdychać z zachwytem nad czystością formy i monochromatycznością.

IMG_6700REDJADA2_edited-1-728x1024

Easter-eggs1

11

Black-and-white-Easter-inspiration


160414_2httpelisabethheier.no, httpelisabethheier.nocategoryseasonseasterZdjęcia: 123, 4, 5

5 pomysłów na udekorowanie wielkanocnych jaj w wydaniu nieskomplikowanym, minimalistycznym, nowoczesnym. Czy jednak pozbawionym wdzięku? Z pewnością nie. Z takimi pisankami poradzą sobie nawet Ci bez zacięcia artystycznego.

1. Artystyczne mazaje – pisanki nakrapiane

5

2. Black&white – jaja pisakiem zdobione

IMG_1771,httpwww.hellolidy.comblack-and-white-scandinavian-inspired-easter-eggs

IMG_1774

3. Pisanki saute, za to w czapce lub z oczami

6

4. Jaja z kwiatami naklejanymi

diyleafeggs2, httpsayyes.com201503diy-easter-foliage-eggs.html

5. Au naturel – jaja przewiązane

uovofiore

Zdjęcia: 6, 7, 8, 9, 10, 11

Kilka inspiracji na wielkanocne bukiety i kompozycje kwiatowe w wydaniu bardzo naturalnym i dość ascetycznym. Tak wiem, rzeżucha w skorupce od jajka, to już znany i często powielany motyw. Nic jednak nie poradzę na to, że proste pomysły są dla mnie wręcz genialne. Ten pokochałam już kilka lat temu i wciąż pozostaje jednym z moich ulubionych. Inne propozycje, które lubię podziwiać to kwiaty w szklanych wazonach, skromne, bez zbędnych ozdobników.

wheat-grass-eggs-4-erin-boyle-gardenista

160414_3, httpelisabethheier.no

DSC_4872, httpbersabutik.blogspot.nlsearchupdated-max=2013

IMG_6696RED2-707x1024

Zdjęcia: 12, 13, 14, 15